51 Görüntülenme
Zootropolis : Hayvanlar Şehri

Zootropolis : Hayvanlar Şehri

(Zootopia, Zootropoli, Zootopia: Qyteti i kafshëve, Zootopía, Zootopia: Essa Cidade é o Bicho, Зоотрополис, Feng kuang dong wu cheng, 疯狂动物城, Zootropola, Zootropolis: Město zvířat, Zootropolis, Zootropolis - eläinten kaupunki, Zootopie, Zoomania, Ζωούπολη, Yau sau dai dou wui, You shou da dao hui, 優獸大都會, Zootropolis - Állati nagy balhé, Shahr-e heyvanat, Zuutopia, ズートピア, Zootropole, Dong wu cheng shi, Zootropolis - dyreriket, Zwierzogród, Zootopia 3D, Zwierzogród 3D, Zootrópolis, Зоотропола, Зверополис, Zootropolis: Grad životinja, Zootropolis: Mesto zvierat, Jutopia, Zootròpolis, Dong wu fang cheng shi, 動物方城市, Zootropolis: Hayvanlar Şehri, Зоотрополіс, Phi Vụ Động Trời)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Film Süresi 1:48:32
Yönetmen Byron Howard, Rich Moore, Jared Bush
Oyuncular Ginnifer GoodwinJudy Hopps Jason Bateman Jason BatemanNick Wilde Idris Elba Idris ElbaChief Bogo Jenny Slate Jenny SlateBellwether Nate Torrence Nate TorrenceClawhauser Bonnie Hunt Bonnie HuntBonnie Hopps Don Lake Don LakeStu Hopps Tommy Chong Tommy ChongYax J.K. Simmons J.K. SimmonsMayor Lionheart Octavia Spencer Octavia SpencerMrs. Otterton Alan Tudyk Alan TudykDuke Weaselton Shakira ShakiraGazelle Raymond S. Persi Raymond S. PersiFlash / Officer Higgins Della Saba Della SabaYoung Hopps Maurice LaMarche Maurice LaMarcheMr. Big
Karmakarışık ve Bolt gibi sevilen animasyon filmlerinin yönetmeni Byron Howard'ın perdeye taşıdığı Zootopia, medenileşmiş ve teknoloji kullanabilen hayvanların bir arada yaşadığı bir şehirde yaşanan ilginç bir polisiye öyküsünü perdeye taşıyor. Alışıldık Disney havasının solunacağı filmde; konuşkan tilki Nick'in, üzerine yığılmaya çalışan bir suçtan sıyrılma çabası anlatılıyor. Modern memelilerin yaşadığı Zootropolis adındaki metropolis, lüks Sahra Meydanı’ndan, soğuk Tundra Kasabası’na kadar bir çok farklı doğal ortamın ve hayvanın bir arada yaşadığı benzersiz bir şehirdir. Burası bir fil kadar büyük ya da bir arı kadar küçük olanların bile istediği her şeyi yapabileceği türden bir yerdir. İyimser Polis Memuru Judy Hopps buraya geldiğinde, büyük ve sert mizaçlı hayvanların olduğu bir yerde polis olmanın hiç de kolay olmadığını fark eder. Kendini ispatlayabilme fırsatını elde edebilmek için, geveze ve numaracı tilki Nick Wilde ile ortak olma pahasına önemli ve gizemli bir olayı çözmeye çalışacaktır. Filmin seslendirme kadrosunda Ginnifer Goodwin, Jason Bateman, Idris Elba, J.K. Simmons, Octavia Spencer yer alıyor.