Sitemize uyguna günlük reklam vermek istiyorsanız bize iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

9,443 Görüntülenme
3 Aptal

3 Aptal

Oyuncular Aamir Khan Rancho Kareena Kapoor Pia Madhavan Farhan Sharman Joshi Raju Boman Irani Viru Sahastrabudhhe Mona Singh Mona Omi Vaidya Chatur Ramalingam Javed Jaffrey Ranchoddas Shamaldas Chanchad Parikshat Sahni Mr. Qureshi Arun Bali Shamaldas Chanchad Achyut Potdar Machine Class Professor Ali Fazal Joy Lobo Atul Tiwari Minister in Auditorium Pitobash Junior 1
Film, Bollywood sinemasının klasikleri arasına girebilmeyi başaran, 21. yüzyılın en dikkat çeken filmlerinden biri olmayı başarmıştır. Bollywood filmlerine dans ve müzikten başka bir şey olmadığını söyleyenleri bile ekran başına kilitlemeyi başarmış yapımlardan biridir. 3 Idiots filmi temelde Hindistan’ın eğitim sistemini eleştirmektedir. Bunu da üç üniversiteli arkadaşın hayatları üzerinden ele almaktadır. Farhan, Raju ve Ranço’nun efsanevi dostluğu size arkadaşlık kavramını bir kez daha öğretecek, dostluğun o naif tadını iliklerinize kadar hissettirecek bir filmdir. Kameraların ardından yöneltilen eleştirici bakış açısı seyirci ile buluşurken Zoobi Doobi ve All is Well şarkıları ile Hint müziğinin büyüsü ile sarılıp sarmalanacağına şüphe yoktur. Film, ülkemizde daha çok 3 Ahmak adı ile bilinmektedir.

3 Idiots filmi ülkenin en büyük, en prestijli mühendislik okulunu kazanan ve aynı odaya düşen birbirinden farklı üç arkadaşın hayatını konu edinmiştir. Film, Ranço’nun bulunduğuna dair gelen telefon görüşmesi ile başlamaktadır. Daha ilk dakikadan komedinin içine çekilen izleyici kendini bir anda geçmiş yıllarda bulur. Daha ilk günden arkadaş olan bu üç kafadar, okul yılları boyunca mühendisliğin yanında kendilerini de öğrenmekte ve ne istediklerine karar vermeleri gereken bir yola girmektedirler. Özellikle Ranço’nun özgür yapısı ve herkesten farklı bir bakış açısına sahip olması ile sadece en sıkı dostları olan Raju ve Farhan değil okulun ünlü dekanı Dr. Viru’da yaşamına yenilik katmayı öğrenecektir. Özellikle Dr. Viru’nun kızı Piya ile Ranço’nun aşkı dram ve komedinin en tatlı harmanı ile izleyici ile buluşuyor. Farhan Qureshi ve Raju Rastogi, bir Air India uçağında felç taklidi yaptıktan ve karısından - pantolon daha az - izin verdikten sonra meslektaşları Rancho ile yeniden birleşmek istiyor. Enroute, şimdi başarılı bir iş adamı olan başka bir öğrenci olan Chatur Ramalingam ile karşılaşır ve onlara 10 yıl önce yaptıkları bir bahsi hatırlatır. Üçlü, Delhi'nin İmparatorluk Mühendislik Fakültesi Dekanı Viru Sahastrabudhe ile yaptıkları maceralar da dahil olmak üzere komik maskaralıkları hatırlarken, bilinen son adresinde Rancho'yu bulmak için yarışıyor - bunca zamandır onlardan saklanan sırrı çok az biliyor.