Sitemize uyguna günlük reklam vermek istiyorsanız bize iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

9,665 Görüntülenme
Gladyatör
7.8 IMDB Puanı

Gladyatör

Gladyatör izle - Gladiator izle 2000 Türkçe Çift Dil. Karısı öldürülen ve esir edilen rütbeli bir asker, intikam için gladyatör olarak geri döner.

Gladiator, Roma İmparatorluğu döneminde General Maximus'un hayatını konu almaktadır. Milattan önce 2. yüzyılda geçmektedir. General Maximus çok başarılı bir askerdir. Kazandığı son zaferin mutluluğu ile karısı ve oğluna kavuşmayı hayal etmektedir. Roma İmparatoru Marcus Aurelius , bir zamanlar Maximus' a çok önemli bir görev vermiştir. Bu görev Roma İmparatorluğu'nda iktidara sahip çıkacaktır. Ancak her şey düşünüldüğü gibi gitmedi. Commodus yani Roma İmparatoru Marcus Aurelius'un oğludur. Roma İmparatoru Marcus Aurelius, oğlu Commodus'a güven duymamaktadır. Commodus, imparator olabilmek için pek çok şey yapacaktır.

Commodus iktidarın elinden alınacağını anlayınca harekete geçti. General Maximus ve ailesinin ölüm emrini vermiştir. Böylelikle imparatorlukta tek iktidar o olacaktır. Bütün gücün sahibi sadece kendisi olacaktır. Ölüm emri verilen General Maximus çok zor da olsa hayatta kalır ancak çok sevdiği karısı ve oğlu hayatını kaybetmiştir. General Maximus gladyatörler arenasına sürgün edilmesine karar verilir. Aradan yıllar geçer. Maximus yaşadığı hiçbir şeyi unutmamıştır. Aklında tek bir düşünce bulunmaktadır. Oğlunun ve karısının intikamını almaktan başka bir şey düşünmüyordur. Aradan geçen zamanda Maximus eski gücüne kavuşmuştur. Roma'ya tekrar dönmüştür. Maximus, Commodus'tan intikamını alabilecek midir?

Maximus çok güçlü bir general iken gladyatöre dönüşmüştür. İntikam için yanan bir adam olmuştur. Tarihten esinlerenerek hazırlanan senaryo etkileyici sahneleri ve heyecanın bir an olsun azalmadığı Gladiator destansı bir maceranın perdeye yansıtılmasıdır.