Sitemize uyguna günlük reklam vermek istiyorsanız bize iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

26,310 Görüntülenme
Korku Seansı – The Conjuring
7.3 IMDB Puanı

Korku Seansı – The Conjuring

  • Yapım Yılı Lili Taylor, Patrick Wilson, Ron Livingston, Vera Farmiga
  • Ülke Lili Taylor, Patrick Wilson, Ron Livingston, Vera Farmiga
Yönetmen James Wan
Oyuncular Lili Taylor, Patrick Wilson, Ron Livingston, Vera Farmiga
Roger Perron ve Carolyn Perron çifti Rhode Arasının Harrisville şehrinde virane görünümlü bir çiftlik evi tutarak 5 kızı ile birlikte oraya taşınmıştır. Yeni evlerine her nedense köpekleri bir türlü girmek istememiştir.

Kızların baba ve anneleri evdeki bir takım işlerle uğraşmaktayken çocuklar oyun oynamaya başlarlar. Oynadıkları oyun saklan ve el çırp oyunudur. Oyun esnasında kızlardan birisi evin karanlık mahzenine inen gizli bir yer bulur.
Roger bu mahzeni merak edip incelemeye çalışır ve mahzende bir sürü eski eşya ile karşılaşır. Daha sonra yatmak için yukarı çıkar.

O günün gecesinde paranormal olaylar yavaş yavaş başlar. Evdeki bütün saatler tam 3.07 de durmuştur ve sonra kötü birşey olur. Bahçenin arka tarafında köpekleri Sandie'nin ölüsünü bulurlar.
Sonraki gece Christine yatakta yatmaktayken bacağının bir şey tarafından çekildiğini hisseder fakat kardeşi Nancy'in kendisine şaka yaptığını düşünerek bunu umursamaz.
Christine'ın bacağı bir sonraki gece yine aynı şekilde bir güç tarafından çekilir ve yine Nancy'in kendisine şaka yaptığını zanneder, kardeşini uyarmak için birşeyler söyler, fakat ikinci çekme çok hızlı ve güçlü olur, Christine birden yataktan kalkarak yanına bakar ve Nancy'inin mışıl mışıl uyuduğunu fark eder. İşte tam bu anda Christine'nin bedenini büyük bir korku sarmışır. Christine yavaş yavaş sağına ve soluna bakar ve korkuyla yatağın altına eğilerek Nancy'i uyandırır. Ona kapının arkasında birinin olduğunu düşündüğünü söyler. Nancy bunun üzerine kapının arkasına bakarak kimseyi göremediğini söyler. Tam bu esnada kapı "çat" diye aniden kapanarak kızları korkutur, kızlar ani bir çığlık atarlar. Yanlarına koşarak anne ve babaları gelir, Christine babasına evde birisinin olduğunu ve evdeki herkesi öldürmek istediğini söyler.

Daha sonraki gece ise Carolyn gecenin ortasında evin içinde el çırpma sesleri duyar, sesin nereden geldiğini görmek için evin her tarafını kolaçan eder ve bir şey bulamaz. Kontrol etmediği tek yer olarak bodrumdaki Mahzen kalmıştır. Bodruma inmişken birden mahzenin kapısı kendiliğinden açılır ve Carolyn içeri yavaşça girer, içeriye orada kim varsa kilitleyeceğini söyleyerek bağırır ve tam çıkmak için arkasını döndüğünde kapı aniden kapanır ve bodrumda bir süre kalır.

Tam o anda Andrea ve Ciny'e gardırobun üzerinde birisi saldırır.
Ertesi gün Carolyn yaşanan bu olaylardan sonra meşhur hayalet avcıları Ed Warren ve Loraine Wallen çiftiyle görüşmeye karar verir. Ed ve Lorraine çifti ailenin evine gelir ve paranormal olaylar olan evi incelemeye başlarlar. Bir zaman sonra eve şeytan sarmal ayartması gerektiğini belirtirler ve bunu yapmak için Katolik Kilisesi'nden izin almalarının ve bunun için de daha fazla delil toplamalarının elzem olduğunu söylerler. Bir sonraki gün yanlarına gereken tüm ekipmanları alarak tekrar çiftlik evine gelirler ve bütün delilleri toplamak için incelemeye koyulurlar.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın