4.9 / 10
1 1

Çorum’un dingin köşelerinde yaşayan gizemli bir aile, çevresindeki insanlar tarafından tuhaf kabul edilen alışkanlıklarıyla tanınır. Bu ailenin içinde yer alan Sadık, binlerce yıllık bir aile geleneği olan yoğurtçuluğu devam ettiren bir üyedir. Ailenin ürettiği yoğurtlar, sadece eşsiz lezzetleriyle değil, aynı zamanda şifalı özellikleriyle de ünlüdür. Bu özel sırların koruyucusu ise ailenin en yaşlı ve bilge lideri, Dede’dir.

Ancak bir yaz günü ansızın bastıran kar yağışı, ailenin uzun süredir koruduğu sırları beyaz bir örtü altından çıkarır. Çünkü bu aileye ait eski bir efsane, yoğurt sırlarının bir başkasına aktarılması gerektiğini belirtmektedir. Efsane ihmal edildiğinde, ailenin başına büyük bir felaketin geleceği söylenir. Dede, hemen harekete geçer ve Yoğurtçuoğlu ailesini bir araya getirme kararı alır.

Orjinal AdıEfsane Film Süre105 Dk. Film Dili Film Kalite Film Kategori 2024 Filmleri, Komedi Ülke Yıl Yönetmen Selçuk Aydemir Oyuncular Ahmet Kural, Cengiz Bozkurt, Cemile Canyurt, Sinasi Yurtsever, Ayhan Tas, Elif Ongan, Sadi Celil Cengiz, Serdar Gökhan
Filme Yorum Yaz