5.0 / 10
1 1

Beklenmedik bir trajedi sonrasında hayatları alt üst olan bir ailenin tuhaf ve komik maceralarını konu alan film, Murat’ın hikayesini anlatıyor. Babasının ani ölümüyle sarsılan Murat, istemediği bir durumla yüzleşmek zorunda kalır. Tuhaf akrabalara sahip olan Mura, hayatının en tuhaf aile buluşmasına katılması gerekmektedir. Aile, babalarını köylerindeki aile mezarlığına gömmek istemektedir; ancak Murat, geleneksel adetlerin artık geçerli olmadığını savunarak İstanbul’da cenaze törenini düzenleme kararı alır. Ancak bu planın karmaşıklığı, Murat’ın hayatını daha da karmaşık hale getirecek ve her şeyi daha da tuhaflaştıracaktır.

Babasını kaybetmenin acısıyla başa çıkmaya çalışan Murat, cenaze organizasyonundaki saçma süreçte bir de cenazenin kaybolduğu haberiyle karşılaşır. Şimdi Murat, tüm aile üyelerinin şüphelenmeye başlamasıyla birlikte delirme noktasına gelir. İlaçlarını içmesi halinde aslında iyi biri olan kuzen Hızır, aşırı yardımsever ama bir o kadar da gizemli kuzen Sinan, ailenin ilgi çekici üyesi Çiçek, işbirlikçi kapıcı ve diğer tuhaf aile bireyleri, 24 saatlik bu kaos dolu süreçte Murat’ı deliliğin eşiğine getirir ve onu birbirinden komik maceraların içine sürükler.

Orjinal Adıİyi Bir Aile Değiliz Film Süre110 Dk. Film Dili Film Kalite Film Kategori 2024 Filmleri, Komedi Ülke Yıl Yönetmen Haki Biçici Oyuncular Kaan Yildirim, Erkan Kolçak Köstendil, Sarp Apak, Derya Karadas, Sinasi Yurtsever, Vedat Erincin, Asiye Dinçsoy, Melisa Dogu
Filme Yorum Yaz